PROJE MERKEZİ

İstanbul Ticaret Odası tarafından tahsis edilen Proje Binası; proje yönetim ofisi ve misafirhane olarak kullanılmaktadır.

TÜRKMEK Projesi için İstanbul Üsküdar ilçesinin en güzel bölgelerinden biri olan Çamlıca semtinde İTO tarafından bir bina tahsis edilmiştir. Proje binasının tüm tefrişatı ve bakım giderleri İTO tarafından karşılanmaktadır.
Misafirhane tarzında donatılan binanın ilk katı proje yönetim ofisi olarak kullanılmakta, diğer katlar ise yatak odaları, yemekhane, etüd salonları ve seminer odası olarak tasarlanmıştır.

Dünyanın farklı bölgelerinden gelen kursiyerlerimizin tüm ihtiyaçları Proje Misafirhanemizde karşılanmaktadır. Aynı anda 60 kişinin yemek yiyebileceği yemekhanemizde, Türk mutfağına ait yemekler sıcaklıklarını kaybetmeden kursiyerlere ikram edilmektedir.


HEDEF ÜLKELER

Tarihi, kültürel ve coğrafi bağlarımız olan Kafkasya, Balkanlar, Orta Asya ve Türkî Cumhuriyetler ile Afrika Ülkeleri özel önem verdiğimiz bölgelerdir. TÜRKMEK Projemiz kapsamında gelen kursiyerlerimizin büyük bir bölümü Afrika ülkelerinden gelmektedir. Gana, Tanzanya, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Uganda, Kamerun, Nijerya vb. 23 Afrika ülkesinden gelen kursiyerler aldıkları eğitim sonrasında ülkelerine dönmüşlerdir.


SAYILARLA TÜRKMEK

TÜRKMEK projesi kapsamında Balkanlar, Kafkasya ve Afrika’daki 47 farklı ülkeden kursiyer ülkemize getirilmiştir. 2012 Mart ayında başlayan eğitimlerimizden toplamda 1000’e yakın kursiyer eğitim görmüştür.